Agencja rekrutacyjna – sposób na zatrudnienie

Najczęściej poszukiwania pracy obejmują codzienne przeglądanie opublikowanych w różnych serwisach ofert zatrudnienia.

Czasem do tych działań dodaje się także wysyłanie życiorysów bezpośrednio do wybranej firmy z nadzieją, że może prowadzi ona jakąś rekrutację, choć o niej nie informuje. Na popularności zyskują również oferty udostępniane przez agencje rekrutacyjne tu link, które mogą pośredniczyć w pozyskaniu i zatrudnieniu pracownika.

Za co odpowiada agencja rekrutacyjna?

Sam fakt, że ogłoszenie opublikowała agencja odpowiedzialna za rekrutację nie musi przesądzać, że będzie się ona zajmować jedynie przeglądaniem przesłanych dokumentów aplikacyjnych. Często to właśnie agencje w imieniu swoich klientów przeprowadzają również rozmowy rekrutacyjne, w czasie których mogą poddawać przyszłych pracowników różnego rodzaju testom. To rekruter, który rozmawia z potencjalnym pracownikiem, kieruje go na kolejne etapy rekrutacji. Oczywiście w ramach takiego procesu pracownik ma możliwość spotkania się z pracodawcą, który go zatrudni.

Często jednak agencje rekrutacyjne poszukują pracowników na krótkie kontrakty terminowe, bowiem pracownicy tymczasowi stanowią również ważny segment wśród pracowników, pozyskiwanych przez agencje rekrutacyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *