Czy warto szukać pracy za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej?

Czy warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej? Wprawdzie funkcjonują one na rynku już dobrych kilkanaście lat, ale mimo to wciąż zasady ich działalności nie są odpowiednio usystematyzowane.

Idea niejako wypożyczania pracowników bez zbędnych formalności, które są związane z zatrudnianiem na stałe na świecie zaczęła się upowszechniać po drugiej wojnie światowej. Obecnie w ten sposób na świecie pracuje już 40 mln osób. Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Agencja pracy tymczasowej np. www.tw.polskihr.pl to forma, która powstała w roku 2004. Ich zadaniem jest kierowanie podwładnych do okresowego wykonywania zadań w innych firmach. Jednak w Polsce wciąż zatrudnienie tymczasowe jest na poziomie poniżej średniej europejskiej.

Zdania na temat agencji pracy tymczasowej są podzielone. Dla wielu ograniczają one prawa pracowników. Jednak dla wielu osób to szansa na zdobycie jakiejkolwiek pracy. Dotyczy to przede wszystkim osób słabo wykształconych. W Polsce agencje pracy tymczasowej zaczynały od współpracy przede wszystkim z firmami motoryzacyjnymi, które wykazywały okresowe zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. Z czasem takich firm było więcej, np. tych działających w branży spożywczej czy rolnictwie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *