W jakich przypadkach warto stosować leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy, to nic innego, jak wypożyczenie pracownika do innej firmy na określony czas. W jakiej sytuacji jest to optymalne rozwiązanie i kiedy zazwyczaj się z niego korzysta?

Z opcji leasingu pracowniczego jak z http://www.tw.polskihr.pl/c237,leasing_pracowniczy.html często korzystają przedsiębiorcy, którzy mają w planach realizację jednorazowych przedsięwzięć w krótkim czasie, wymagających większego nakładu pracy niż zazwyczaj. Można się również uciec do tego wyjścia w przypadku tymczasowych braków kadrowych, szczególnie w przypadku intensyfikacji pracy. Leasing pracowniczy wykorzystywany jest też, gdy stali pracownicy korzystają aktualnie na przykład ze zwolnień lekarskich i wymagane jest ich natychmiastowe zastąpienie. Kolejnym zastosowaniem leasingu może być przypadek, w którym dynamiczny rozwój firmy wymaga coraz większej ilości pracowników, jednakże ich zatrudnienie byłoby równoznaczne z przekroczeniem ustawowych limitów.

Z leasingu pracowniczego poleca się również skorzystać, gdy pojawi się potrzeba zatrudnienia osób o fachowych i specjalistycznych kwalifikacjach na okres tymczasowy lub gdy zadania zlecone firmie wymagają uprawnień, których nie posiadają jej stali pracownicy.

Rozwiązanie to jest o tyle praktyczne, że pozwala firmie na dokładne kształtowanie struktury kosztów. Wbrew temu, co może się wydawać, sposób ten nie jest stosowany tylko w przypadku pracowników o podstawowych kwalifikacjach, a dotyczy też specjalistów i kadry menedżerskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *